OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2020 r.

Wiara wyzwala z lęku. Prorok Jeremiasz przypomina nam dzisiaj: „Pan jest przy mnie jako potężny mocarz”, a Pan Jezus wzywa: „Nie bójcie się ludzi”. Jesteśmy prowadzeni przez Ducha Świętego i umacniani Jego łaską, dlatego możemy dawać świadectwo o Bogu nawet w niesprzyjających okolicznościach życia. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.” Jakub Kruczek OP, „Oremus” czerwiec 2008, s. 89

Miesiąc czerwiec jest poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w kościele w dni powszednie po Mszy św. W niedziele zaś po Mszy św. o godz. 8:00.

W środę 24 czerwca br. uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

W piątek 26 czerwca br. o godz.17:00 Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

W sobotę 27 czerwca br. wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8:00.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej w Pelplinie informuje o naborze na rok akademicki 2020/2021. Kandydaci, w tym tegoroczni maturzyści, powinni do 31 lipca 2020 r. zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel.: 58 536 16 64) i osobiście złożyć w rektoracie WSD w Pelplinie dokumenty.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak również do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia Podyplomowe realizowane będą w Pelplinie i w Toruniu.

Możesz również polubić…