OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedziela Zwykła – Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca 2020 r.

1. Dzisiaj w X Niedzielę Zwykłą obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. „Niełatwo uznać tajemnicę, która nas przerasta. Aby choć trochę dotknąć prawdy o Trójcy Świętej, potrzeba pokory wobec Boga, którego nie jesteśmy w stanie ogarnąć i pojąć. Przyjmujemy z wiarą, co nam objawia Syn Boży, dajemy się przeniknąć Jego Duchowi: miłości udzielającej się między Osobami Trójcy, czujemy wdzięczność za okazane nam miłosierdzie. Ale bez wiary, bez modlitwy, bez działania łaski – pogubimy się tylko wśród martwych formuł”. Ks. Jarosław Januszewski, „Oremus” maj 2008, s. 86

2. W czwartek 11 czerwca br. obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Po każdej Mszy św. procesja Bożego Ciała dokoła kościoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 z możliwością przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Z powodu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa nie organizuje się procesji ulicami parafii. Prosimy Radnych o niesienie baldachimu, chociaż dwie dziewczynki o sypanie kwiatków i ministrantów i lektorów o ich posługę.

3. Procesje Eucharystyczne dookoła kościoła codziennie przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszach świętych /w niedzielę 14 czerwca br. po Mszy św. o godz. 8:00/.

 4. Miesiąc czerwiec jest poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwa czerwcowe w kościele w dni powszednie po Mszy św. W niedziele zaś i święta po Mszy św. o godz. 8:00.

 5. Ksiądz Biskup wyznaczył termin Bierzmowania w naszej parafii. Jest to sobota 20 czerwca br. o godz. 12:00.

Możesz również polubić…