OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Zesłanie Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

1. Ewangelia według św. Jana ściśle łączy wydarzenie zesłania Ducha Świętego ze śmiercią i zmartwychwstaniem Zbawiciela. W Wielki Piątek Jezus na krzyżu „oddał Ducha”, a w niedzielę Zmartwychwstania wzywa do Jego przyjęcia: Weźmijcie Ducha Świętego! Otworzyć się na Ducha Świętego to poddać się Jego wyzwalającej mocy: uwierzyć w niestrudzoną Bożą miłość i zacząć nią żyć. To dać się ponieść, zamiast iść pod wiatr. Doświadczając działania Ducha Świętego, przestajemy narzekać na życie i męczyć się rytualną religijnością, a stajemy się tym, kim mamy być z natury: dziećmi Boga i braćmi dla siebie. Ks. Jarosław Januszewski, „Oremus”; maj 2008, s. 55-56

 2. Jutro drugie święto Zielonych Świąt – Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18:00.

 3. W czwartek 4 czerwca br. obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30 i Msza św. o godz. 18:00.

 4. W piątek 5 czerwca br. odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:30.

 5. W przyszłą niedzielę 7 czerwca br. będziemy obchodzili uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

 6. Miesiąc czerwiec jest poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwa czerwcowe w kościele w dni powszednie po Mszy św. W niedziele zaś i święta po Mszy św. o godz. 8:00.

 7. Z dniem 6 czerwca 2020 r. Ksiądz Biskup odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r. Ksiądz Biskup utrzymuje zaś dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

 8. Bóg zapłać za składane do tej pory ofiary do puszki pod chórem oraz do skarbonki, która jest umieszczona na kracie. Ofiary były przeznaczone na utrzymanie naszej parafii w tym trudnym czasie pandemii. Od dzisiejszej niedzieli zbierane są w kościele kolekty. Bóg zapłać za składane ofiary.

Możesz również polubić…