OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Wniebowstąpienie Pańskie – 24 maja 2020 r.

  1. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. „Pan Jezus jest obecny wśród swoich, choć już nie w sposób namacalny. Czasami zupełnie znika nam z oczu. Niełatwo nam wówczas odczuć Jego obecność, a jeszcze trudniej uwierzyć w Jego panowanie nad światem. Potrzebujemy owych „światłych oczu serca”, byśmy nie ustępowali wobec przeciwności oraz byśmy odkrywając ponad pozorami zła Boże panowanie, stawali się świadkami stałej obecności Zmartwychwstałego pośród nas. Wniebowstąpienie jest dla nas wezwaniem do modlitwy o Ducha Świętego: tylko On może przezwyciężyć nasze poczucie osamotnienia i smutku”. Ks. Jarosław Januszewski, „Oremus” maj 2008, s. 22

  2. Nabożeństwa majowe prosimy odprawiać w gronie rodzinnym w domu. Nabożeństwa majowe w kościele w niedziele, święta i dni powszednie zawsze po pierwszej ze sprawowanych Mszy św.

  3. Zapraszamy na nasz Festiwal Piosenki Religijnej ‘U Matki Bożej Garczyńskiej’. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nasz festiwal odbywa się na Facebooku Festiwal Garczyński.

  4. W przyszłą niedzielę 31 maja br. będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

  5. Od jutra poniedziałku 25 maja br. do soboty 30 maja br. będziemy przeżywać Dni Modlitw o Ducha Świętego.

  6. Bóg zapłać za składane ofiary do puszki pod chórem oraz do skarbonki, która jest umieszczona na kracie. Ofiary są przeznaczone na utrzymanie naszej parafii w tym trudnym czasie pandemii.

  7. W kościele podczas Mszy św. i nabożeństw prosimy nadal zajmować miejsca zaznaczone kolorem zielonym.

Możesz również polubić…