OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocy – 17 maja 2020 r.

Jezus obiecuje swoim uczniom: „Nie zostawię was sierotami. Przyjdę do was w moim Duchu”. Jednak zanim to nastąpi, czas samotności jest potrzebny. Czas, kiedy trzeba bronić wiary; kiedy trzeba uzasadnić nadzieję, którą nosimy w sercach; kiedy odrzucają głoszone przeze nas słowo; kiedy przychodzi cierpienie. Być może ta samotność jest jedynym kluczem, który może otworzyć drzwi naszych serc dla Ducha Świętego. Być może też dzięki niej naprawdę zobaczę, że Go potrzebujemy, i zaczniemy Go przyzywać. Przemysław Ciesielski OP, „Oremus” kwiecień 2008, s. 140

Jutro obchodzimy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Wdzięczni Panu Bogu za dar Papież Polaka prośmy św. Jana Pawła II o wstawiennictwo.

Nabożeństwa majowe prosimy odprawiać w gronie rodzinnym w domu. Nabożeństwa majowe w kościele w niedziele, święta i dni powszednie zawsze po pierwszej ze sprawowanych Mszy św.

Zapraszamy na nasz Festiwal Piosenki Religijnej ‘U Matki Bożej Garczyńskiej’. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nasz festiwal odbywa się w zupełnie inny, a zarazem w bezpieczny sposób, a mianowicie na Facebooku Festiwal Garczyński. Chętnych wykonawców zapraszamy do umieszczania dwóch religijnych utworów na wyżej wymienionym Facebooku, a wszystkich zapraszamy do odbioru, do słuchania i oglądania wykonawców.

W poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy Dni Krzyżowe. Modlitwy będą odbywały się w kościele po nabożeństwach majowych.

W przyszłą niedzielę 24 maja br. będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

We wszystkie niedziele maja Msze święte w naszym kościele są sprawowane o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

Kandydatom do Bierzmowania i ich Rodzicom zostały umieszczone na Facebooku Matka Boża Garczyńska linki do samodzielnego przygotowywania się w domu do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Ofiary w kościele możemy składać we wszystkie dni do puszki, która jest postawiona pod chórem oraz do skarbonki, która jest umieszczona na kracie. Bóg zapłać za składane ofiary, które są przeznaczone na utrzymanie naszej parafii w tym trudnym czasie pandemii.

Od dnia dzisiejszego /zgodnie z ustawą Rady Ministrów/ podczas Mszy św. i nabożeństw w naszym kościele może przebywać 38 wiernych nie wliczając posługujących. W kościele zostały wyznaczone kolorem zielonym miejsca, które możemy zajmować podczas Mszy św. i nabożeństw.

Załącznik nr 4. Plakat AK (1)

Możesz również polubić…