OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocy – 10 maja 2020 r.

Wam, którzy wierzycie, należy się cześć powie Piotr Apostoł. Wy, którzy przyjęliście Chrystusa, obdarzeni jesteście niezwykłą godnością. Nasza godność i więź z Bogiem umacnia się, gdy głosimy wielkie dzieła Zbawiciela; gdy nie zaniedbujemy posługi Słowa. Jezus odchodzi, by przygotować nam miejsce w domu Ojca. Pragnie, abyśmy przez całą wieczność przebywali razem z Nim. Przyjdzie powtórnie, by zabrać do siebie tych, którzy tu, na ziemi, byli Jego świadkami. Przemysław Ciesielski OP, „Oremus” kwiecień 2008, s. 111

W środę 13 maja br. wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

W czwartek 14 maja br. obchodzić będziemy święto św. Macieja Apostoła. Msza św. o godz. 18:00.

W sobotę 16 maja br. obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Msza św. o godz. 9:00.

NABÓR DO WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO. Kandydaci, w tym tegoroczni maturzyści, powinni do 31 lipca 2020 r. zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel.: 58 536 16 64) i osobiście złożyć w rektoracie WSD w Pelplinie dokumenty /kompletną informację można znaleźć w gablotce przy kościele i na naszej parafialnej stronie internetowej zaraz po ogłoszeniach/.

Nabożeństwa majowe. § 14 „Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” z dnia 19 kwietnia 2020 r. uniemożliwia organizowanie nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach. Nabożeństwa majowe prosimy odprawiać w gronie rodzinnym w domu. Nabożeństwa majowe w kościele w niedziele, święta i dni powszednie zawsze po pierwszej ze sprawowanych Mszy św.

We wszystkie niedziele maja Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

Zapraszamy na nasz Festiwal Piosenki Religijnej ‘U Matki Bożej Garczyńskiej’. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nasz festiwal odbywa się w zupełnie inny, a zarazem w bezpieczny sposób, a mianowicie na Facebooku Festiwal Garczyński. Chętnych wykonawców zapraszamy do umieszczania dwóch religijnych utworów na wyżej wymienionym Facebooku, a wszystkich zapraszamy do odbioru, do słuchania i oglądania wykonawców.

Kandydatom do Bierzmowania i ich Rodzicom zostały umieszczone na Facebooku Matka Boża Garczyńska linki do samodzielnego przygotowywania się w domu do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Ofiary w kościele możemy składać we wszystkie dni do puszki, która jest postawiona pod chórem oraz do skarbonki, która jest umieszczona na kracie. Bóg zapłać za składane ofiary, które są przeznaczone na utrzymanie naszej parafii w tym trudnym czasie pandemii.

W kościele zostały wyznaczone kolorem zielonym miejsca, które możemy zajmować podczas Mszy św. i nabożeństw.

Możesz również polubić…