OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocy – 3 maja 2020 r.

Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza, który woła nas po imieniu i prowadzi do Królestwa Niebieskiego. „Wiele głosów słyszymy wokół. Głos Jezusa. Głos mediów. Głos lęku. Głos własnego interesu. W czyj głos najczęściej się wsłuchujemy? Czyj głos brzmi dla nas swojsko i miło, a czyj obco i zniechęcająco? Żeby znać głos Jezusa, trzeba Go słuchać. Możemy Go nie rozumieć, możemy się z Nim nie zgadzać, możemy się z Nim kłócić, ale nie przestawajmy Go słuchać. Bo jak Go rozpoznamy, gdy będzie nas wołał? On mówi do nas przez Pismo Święte, liturgię, nauczanie Kościoła, modlitwę. Nie marnujmy okazji!” Przemysław Ciesielski OP, „Oremus” kwiecień 2008, s. 86

W środę 6 maja br. obchodzić będziemy święto świętych apostołów Filipa i Jakuba Młodszego. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

W czwartek 7 maja br. z okazji pierwszego czwartku Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

W piątek 8 maja br. uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza św. o godz. 18:00.

Nabożeństwa majowe. § 14 „Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” z dnia 19 kwietnia 2020 r. uniemożliwia organizowanie nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach. Nabożeństwa majowe prosimy odprawiać w gronie rodzinnym w domu. Nabożeństwa majowe w kościele w niedziele, święta i dni powszednie zawsze po pierwszej ze sprawowanych Mszy św.

We wszystkie niedziele maja Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna zwraca się z prośbą do duchownych i wiernych świeckich o modlitwę w intencji zdrowia ks. Grzegorza Paderewskiego – kapłana diecezji pelplińskiej, posługującego na misji w brazylijskim Manaus – który zachorował na COVID-19.

Ofiary w kościele możemy składać we wszystkie dni do puszki, która jest postawiona pod chórem oraz do skarbonki, która jest umieszczona na kracie. Bóg zapłać za składane ofiary, które są przeznaczone na utrzymanie naszej parafii w tym trudnym czasie pandemii.

W kościele zostały wyznaczone kolorem zielonym miejsca, które możemy zajmować podczas Mszy św. i nabożeństw.

Możesz również polubić…