OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocy – 26 kwietnia 2020 r.

  1. A myśmy się spodziewali…To ważne, by się spodziewać różnych rzeczy od Pana Boga, od ludzi, od tak zwanego życia. Ale nadmierne przywiązanie do tego, na co oczekujemy, może zamknąć nam oczy na rzeczywistość. I może zaowocować tym, że Pana Boga uznamy za jedynego, który nie wie, co się tak naprawdę dzieje. Wydaje nam się, że to my wiemy najlepiej. Panie Jezu, daj nam moc wiary i odwagę, byśmy przebili się wreszcie przez ciemności naszych oczekiwań i ujrzeli blask Twojego oblicza, blask Twojego zmartwychwstania. Przemysław Ciesielski OP, „Oremus” kwiecień 2008, s. 60

  2. W środę 29 kwietnia br. obchodzić będziemy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i patronki Europy. Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

  3. W piątek 1 maja br. wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Msza św. o godz. 18:00. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzin chorych z powodu epidemii koronawirusa nie będzie. Można dzwonić i prosić księdza o posługę sakramentalną tylko w niebezpieczeństwie śmierci. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 17:30, ale pamiętajmy, że w naszym kościele może przebywać tylko 25 osób.

  4. Nabożeństwa majowe. § 14 „Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” z dnia 19 kwietnia 2020 r. uniemożliwia organizowanie nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach. Nabożeństwa majowe prosimy odprawiać w gronie rodzinnym w domu. Nabożeństwa majowe w kościele w niedziele, święta i dni powszednie zawsze po pierwszej ze sprawowanych Mszy św.

  5. W sobotę 2 maja br. uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 8:00 sprawowana jest w intencji Rodziny Żywego Różańca naszej parafii. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i różaniec św. Prosimy, aby różaniec prowadziła tylko jedna osoba i aby intencją /czy przynajmniej jedną z intencji tego różańca św./ była prośba do Matki Bożej Garczyńskiej o uchronienie nas wszystkich od epidemii. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do Mszy św. o godz. 10:30. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu można prosić Pana Boga o wszelkie łaski, zdrowie i siły w tym trudnym czasie epidemii.

  6. We wszystkie niedziele maja Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

  7. Ofiary w kościele możemy składać we wszystkie dni do puszki, która jest postawiona pod chórem oraz do skarbonki, która jest umieszczona na kracie. Bóg zapłać za składane ofiary, które są przeznaczone na utrzymanie naszej parafii w tym trudnym czasie pandemii.

  8. W kościele zostały wyznaczone kolorem zielonym miejsca, które możemy zajmować podczas Mszy św. i nabożeństw.

Możesz również polubić…