OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020 r.

  1. Duch Święty został zesłany Apostołom na odpuszczenie grzechów! Szczęśliwi ci, którzy Go doświadczyli. Nie widzieli, a uwierzyli i doznali miłosierdzia. Szczęśliwi ci, którzy zmagając się ze swoją słabością, niewiarą, nieufnością wobec Boga, zdecydowali się bardziej zaufać Jego słowu niż własnym wątpliwościom. Szczęśliwi ci, którzy nie zadowolili się opowiadaniem innych i zapragnęli spotkać Go osobiście. Panie, spraw, by słowo Twojego miłosierdzia było mocniejsze niż nasze ciemności, niż nasza obojętność. O. Przemysław Ciesielski OP, „Oremus” marzec/kwiecień 2008, s. 27

  2. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą mamy przeżywać w duchu radości wielkanocnej. Niech w pełni będzie ona spotkaniem z Bożym miłosierdziem jako darem Chrystusa Zmartwychwstałego!

  3. W czwartek 23 kwietnia br. obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza św. o godz. 18:00.

  4. W piątek 24 kwietnia br. wspomnienie św. Jerzego, męczennika. Msza św. o godz. 18:00.

  5. W sobotę 25 kwietnia br. święto św. Marka, ewangelisty. Msza św. o godz. 8:00.

  6. W związku z epidemią koronawirusa i ograniczeniem możliwości zgromadzeń religijnych, zgodnie z nowymi regulacjami Rady Ministrów od dnia 20 kwietnia br. w naszym kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać 25 osób /nie licząc posługujących/.

  7. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia br. zmieniającym ww. rozporządzenie z dnia 10 kwietnia br., z obowiązku zakrywania twarzy i nosa zwolnieni zostali duchowni, ale nie innych wierni uczestniczących w czynnościach lub obrzędach religijnych. Duchowni są zwolnieni wyłącznie podczas sprawowania kultu religijnego. W innych sytuacjach, w miejscach ogólnodostępnych, np. podczas przebywania w kościele, na terenie przykościelnym, w zakrystii, w kancelarii parafialnej, duchowni oraz inni wierni są zobowiązani, aby zakryć usta i nos, zgodnie z zasadami ogólnymi.

  8. Wspólnie z Rodzicami ustaliliśmy nowy termin I Komunii św. w naszej parafii. Jest to niedziela 6 września br. i jak Pan Bóg pozwoli dzieci przystąpią do I Komunii św. podczas uroczystej Mszy św. o godz. 12:00.

  9. Ofiary w kościele zbieramy we wszystkie dni do puszki, która jest postawiona pod chórem. Są one przeznaczone na utrzymanie parafii.

 

Możesz również polubić…