OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Zmartwychwstanie Pańskie – 12 kwietnia 2020 r.

Najpierw cisza sobotniego poranka, kiedy to Jezus zstępuje do otchłani, dalej wigilijne nocne czuwanie, aż po radość płynącą z paschalnego światła… Jezus zmartwychwstał! Ostatnie słowo należy do życia, do miłości, do Jezusa. Przez chrzest należymy do Niego, a więc nosimy w sobie Jego życie, całą Jego historię, Jego drogę. Niech ta noc paschalna sprawi, że staniemy się świadkami zmartwychwstałego Pana! Nieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść. Jezus żyje! Ostatnie słowo należy do Niego. O. Przemysław Ciesielski OP; Łukasz Kubiak OP, „Oremus” Wielki Post i Triduum Paschalne 2004, s. 214

W tym roku chyba po raz pierwszy w życiu przeżywamy Święta Wielkanocne w tak bardzo trudnych warunkach spowodowanych panującą epidemiią koronawirusa. Nie wszyscy mogą uczestniczyć w Mszach św. w kościele. Wielu parafian nabożnie przeżywa te święta uczestnicząc duchowo w Liturgii Kościoła za pośrednictwem środków masowego przekazu /telewizji, radia, Internetu/. Pozostawanie w domach zaczyna być męczące. Tym bardziej życzymy Wszystkim Parafianom zdrowych, pełnych radości, rodzinnego ciepła i miłości świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Chrystus Zmartwychwstały wszystkim nam błogosławi i uchroni nas przed zarażeniem panującym wirusem i wszelkimi chorobami i niech udzieli siły w pokonywaniu wszelkich trudności.

W pierwsze i drugie święto Wielkanocy Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:30 i 12:00.

W Drugie Święto Wielkanocy, tym razem bardziej modlitwą, niż ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W związku z epidemią koronawirusa i ograniczeniem możliwości zgromadzeń religijnych, zgodnie z ustawą rządową w kościele podczas Mszy św. i nabożeństw nadal może przebywać tylko 5 osób /nie licząc posługujących/. Pierwszeństwo uczestnictwa mają Ci Parafianie, których jest intencja danej Mszy świętej.

Ofiary w kościele zbieramy we wszystkie dni do puszki, która jest postawiona pod chórem. Są one przeznaczone na utrzymanie parafii.

Przyszła niedziela to II Niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30.

Możesz również polubić…