OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020 r.

Znak wskrzeszenia Łazarza staje się w pełni zrozumiały dopiero w dniu zmartwychwstania Chrystusa. Wtedy okazuje się, że tryumf nad śmiercią jest ostateczny. Teraz Jezus, stojąc przy grobie Łazarza, płacze, bo Jego przyjaciel wszedł w to najstraszniejsze doświadczenie ludzkości. Miłość każe jednak pójść dalej, dlatego Pan budzi go do życia raz jeszcze. „Udzielę wam ducha mego po to, byście ożyli”. Życie nie ma końca i tej właśnie nadziei próbujemy się dzisiaj uchwycić. O. Tomasz Zamorski OP, „Oremus” Wielki Post i Triduum Paschalne 2008, s. 138

W związku z epidemią i ograniczeniem możliwości zgromadzeń religijnych zgodnie z ustawą rządową w kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać tylko 5 osób /nie licząc posługujących/. Za naruszenie tego przepisu grozi kara 5 tys. zł. Pierwszeństwo uczestnictwa mają ci Parafianie, których jest intencja danej Mszy świętej.

Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8:00. /W przyszłą niedzielę 5 kwietnia br. po Mszy św. o 10:30./

W czwartek 2 kwietnia br. Adoracja Najświętszego Sakramentu na godz. 17:30 w intencji o uchronienie nas przed wszelkimi chorobami, a nade wszystko przed zakażeniem koronawirusem.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18:30. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną zostają przesunięte na czas po Świętach Wielkanocnych.

Można korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszami św. Spowiedź Wielkopostna z udziałem kapłanów z dekanatu została odwołana. Na spowiedź prosimy umawiać się telefonicznie.

W sobotę 4 kwietnia br. z okazji pierwszej soboty miesiąca Różaniec św. o godz. 8:00 i o godz. 8:30 Masza św. w intencji Rodziny Żywego Różańca naszej parafii. Prosimy, aby tylko jedna osoba prowadziła Różaniec św.

Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień.

Ofiary w kościele zbieramy we wszystkie dni do puszki, która jest postawiona pod chórem. Są one przeznaczone na utrzymanie parafii oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Możesz również polubić…