OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020 r.

Bóg patrzy inaczej niż człowiek. Nie zatrzymuje się na tym, co widoczne dla oczu, ale widzi ludzkie wnętrze, ludzkie serce. Bóg widzi w ciemności, bo sam jest Światłem. W końcu Bóg przywraca wzrok temu, który nie widział od urodzenia, stwarza go na nowo dla Światła. Okazuje się jednak, że można mając oczy, niczego nie dostrzegać. I ten rodzaj ślepoty piętnuje dzisiaj Ewangelia. O. Tomasz Zamorski OP, „Oremus” Wielki Post 2008, s. 106

Dzisiaj niedziela laetare. Laetare w języku łacińskim oznacza radować się. W tym dniu kapłani mogą przybrać ornat koloru różowego. Nazwa pochodzi od pierwszych słów antyfony Mszy św. dzisiejszej niedzieli: Laetare, Ierusalem… /Wesel się, Jeruzalem…/. Kolor różowy to fiolet zmieszany z bielą i oznacza radość pośród pokuty oraz chwilę wytchnienia podczas utrapienia.

Dzisiaj rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje w naszej parafii, które głosi ks. Krzysztof Piątek, a które trwać będą do środy 25 marca br. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 18:00. Pamiętajmy, że może nas być obecnych w kościele 50 osób.

Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 10:30. /W przyszłą niedzielę 29 marca br. po Mszy św. o 8:00./

Od jutra, poniedziałku 23 marca br. wieczorne Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 18:00.

W środę obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia i Dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby chętne do duchowej adopcji dziecka poczętego proszone są o zabranie z zakrystii formularzy i przyniesienie ich wypełnionych w środę na Mszę św. /Osoby przystępujące do duchowej adopcji dziecka poczętego prosimy, aby w środę zabrały ze sobą świece/.

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17:30 w intencji o uchronienie nas przed wszelkimi chorobami, a nade wszystko przed zakażeniem koronawirusem.

W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 18:30.

Spowiedź wielkopostna ma się odbyć w naszej parafii w sobotę 4 kwietnia br., ale najprawdopodobniej z powodu epidemii koronawirusa się nie odbędzie. Można korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszami św.

Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Przez dwie kolejne niedziele 29 marca i 5 kwietnia br. będziemy zbierać ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Możesz również polubić…