OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020 r.

Lud na pustyni zapragnął wody, tej dla ciała, by móc żyć. Staje z tym roszczeniem przed Mojżeszem, a ten czyni cud i wyprowadza ją ze skały. Samarytanka idzie do studni po wodę, tak jak to czyni każdego dnia, a tam spotyka Jezusa, który daje jej żywą wodę. Daje jej siebie, przywraca prawdziwe spojrzenie na własne życie. Woda od Jezusa nie tylko poi, ale i obmywa. Jezus staje się Źródłem. O. Tomasz Zamorski OP, „Oremus” Wielki Post 2008, s. 78

Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje w naszej parafii. Dzisiejszej niedzieli zbieramy na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Za wszelkie ofiary składane w naszym kościele z serca Bóg zapłać.

Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8:00 /W przyszłą niedzielę 22 marca br. po Mszy św. o 10:30./

W czwartek 19 marca br. obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 18:00.

W piątek zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 18:30.

Wielkopostne Rekolekcje w naszej parafii wygłosi w tym roku ks. Krzysztof Piątek. Rozpoczną się w niedzielę 22 marca br. i trwać będą do środy 25 marca br.  Rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej w Garczynie odbędą się odbędą się w późniejszym terminie.

Spowiedź wielkopostna w naszej parafii w sobotę 4 kwietnia br. od godz. 15:00 do godz. 16:00.

W związku z zagrożeniem epidemii koronawirusa dzisiejszej niedzieli w ramach ogłoszeń parafialnych odczytane są Komunikat Biskupa Pelplińskiego oraz Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej KEP.

Możesz również polubić…