OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020 r.

1. Pan Bóg rzekł do Abrama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę”. Najpierw jest wezwanie do opuszczenia ziemi rodzinnej, więc swojego świata i swojego poczucia bezpieczeństwa. Stało się to udziałem Abrahama i jest udziałem uczniów Jezusa aż po dziś dzień. Potem następuje stopniowe zbliżanie się do Boga i Jego tajemnic. W końcu przychodzi chwila światła, odsłania się Tajemnica, a rozum zaproszony jest do pokory. Wiara bywa traceniem siebie i swojego świata. O. Tomasz Zamorski OP, „Oremus” Wielki Post 2008, s. 5

2. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki ubiegłej niedzieli do puszki dla sierot z Kenii i Tanzanii. Dzisiejsza kolekta przeznaczone jest na inwestycje w naszej parafii. Po Mszach św. możemy składać ofiary na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach świata. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Za wszelkie ofiary składane w naszym kościele z serca Bóg zapłać.

3. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 10:30 /W przyszłą niedzielę 15 marca br. po Mszy św. o 8:00./

4.  W najbliższą środę 11 marca br. po Nowennie i Mszy św. zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Ekonomicznej Rady Parafialnej w plebanii.

5. W piątek zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 18:30.

6. Wielkopostne Rekolekcje w naszej parafii wygłosi w tym roku ks. Krzysztof Piątek. Rozpoczną się w niedzielę 22 marca br. i trwać będą do środy 25 marca br. Rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej w Garczynie odbędą się w dniach od 23 do 25 marca br. /poniedziałek, wtorek i środa/.

7.  Spowiedź wielkopostna w naszej parafii w sobotę 4 kwietnia br. od godz. 15:00 do godz. 16:00.

Możesz również polubić…