OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020 r.

1. Pokusa nie jest jeszcze grzechem, jest raczej flirtem czy próbą uwodzenia. Bywa jednak, że flirt staje się niebezpieczna, a my całkowicie podatni na propagandę złego. Dlatego tak ważne jest, by zobaczyć Jezusa w Jego walce z pokusami. W tej walce „pokonuje” grzech pierwszych ludzi. Nowy Adam broni się słowem Bożym, które jest jego orężem w spotkaniu z kusicielem. Napisane jest: nie samym chlebem żyje człowiek, nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon. Zwycięstwo jest w posłuszeństwie Słowu. O. Tomasz Zamorski OP, Oremus – Wielki Post 2008, s. 23

2. Dzisiaj gości w naszej parafii s. Margaret z Kenii. Po Mszach św. można składać ofiary do puszki dla sierot z Kenii. Spotkanie Kółka Misyjnego z s. Margaret po Mszy św. o godz. 10:30 w plebanii.

3. Dzisiaj rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkanie w kościele po Mszy św. o godz. 10:30.

4. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8:00. /W przyszłą niedzielę 8 marca br. po Mszy św. o 10:30./

5. W czwartek – z okazji pierwszego czwartku – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30.

6. W piątek – z okazji pierwszego piątku – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:30.

7. W piątek zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 18:30. /Msza św. w piątek o godz. 18:00./

8. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania prosimy, ażeby w piątek po drodze krzyżowej pozostała w kościele na krótkie spotkanie.

9. W sobotę – z okazji pierwszej soboty miesiąca – o godz. 8:00 Różaniec święty i o godz. 8:30 Msza święta w intencji Rodziny Żywego Różańca naszej parafii.

Możesz również polubić…